Home About Us Products Technology Services News News
Ana Sayfa    Teknoloji   

TEKNOLOJİ
Yeşil Teknoloji
DCP-FI Sistem

 
DCP-FI Sistem

Giriş

Büyük bir hassasiyetle üretilen DCP-FI yakıt sistemi rakipleri arasında en iyisidir. Hava-benzin karışım oranı ve ateşleme zamanlamasını tam olarak kontrol ederek, sıradan karbüratörlere oranla % 5-12 daha az yakıt tüketimi sağlar. Üstün DCP-FI teknolojisi sayesinde motorun daha çabuk çalışmasını, daha etkili korunmasını ve daha temiz bir emisyon oluşmasını sağlamaktadır. DCP-FI yakıt sistemi, sürücülere daha düzgün ve zevk veren bir sürüş deneyimi sağlamaktadır.

Nasıl Çalışır?

DCP-FI yakıt sistemi, Japonya'da bu buluş sayesinde 12 patent kazanan MUKUNI CORPORATION tarafından geliştirilen en yeni motosiklet yakıt enjeksiyon sistemidir.DCP-FI yakıt sistemi, motosiklet kullanım durumu ve sürücü alışkanlıklarına dayalı bir dizi ECU hesaplamalarını sağlayan içinde hava emiş sensörü, hava emiş ısı sensörü, gaz kelebeği sensörü, oksijen sensörü, soğutma suyu sıcaklığı sensörü dahil olmak üzere 7 tip elektronik sensör içermektedir. Hassas hava-yakıt karışımı oranı ve ateşleme zamanlaması kontrolü ile daha fazla motor gücü, daha yüksek yanma verimi, daha az yakıt tüketimi ve daha temiz bir emisyona ulaşmaya yardımcı olmaktadır.Avantajları

DCP-FI, Mukuni Corporation tarafından geliştirilen ve bu buluş sayesinde Japonya'da 12 patent ödülü kazanmış en yeni motosiklet yakıt sistemidir. Doğru hava-yakıt karışım oranı ve ateşleme zamanı ile, DCP-FI yanma verimliliğini maksimize eder ve sıradan karbüratörlere oranla %5-12 daha az yakıt tüketerek zengin bir sürüş keyfi sunmaktadır.


index Güç Yakıt Ekonomisi Başlangıç Güvenlik Dayanıklılık Çevre Dostu
DCP-FI 10 10 10 10 10 10
Sıradan Karbüratör 9 8 7 7 6 8

Not:
(1) Tablo dahili test sonucunu yansıtır.
(2) Veriler kriter olarak DCP-FI motosiklet göstergelerini kullanarak, standart bir on puanlık bir ölçekte değerlendirilmiştir.
(3) Karşılaştırma aynı silindir ve özellikteki motorlarda DCP-FI ve sıradan karbüratör kullanılarak yapılmıştır.

Neden DCP-FI seçmeli?DCP-FI Sisteminin EFI Sistemleri Üzerindeki 3 Avantajı

I. Düşük Arıza oranı:
DCP-FI Sisteminin tahliye pompası; yakıt pompası, basınç düzenleyici ve enjektörü dahil çeşitli parçaların fonksiyonlarını birleştirir; bu sayede arıza oranı daha düşüktür. Ayrıca yakıt tüketimi EFI sistemlerine oranla çok daha azdır.

Akıllı Entegrasyon:
DCP-FI Sisteminin tahliye pompası; yakıt pompası, basınç düzenleyici ve enjektörü dahil çeşitli parçaların fonksiyonlarını birleştirir; bu sayede arıza oranı daha düşüktür. Ayrıca yakıt tüketimi EFI sistemlerine oranla çok daha azdır.Parçalar:
DCP-FI Sisteminde kullanılan parçaların tamamı uluslararası firmalar tarafından üretilmektedir. Bu sayede sağlamlığı ve güvenilirliği garanti etmektedir.

Kendi kendini temizleyen enjeksiyon memesi:


II. Yüksek Güvenlik
Eşsiz yakıt dağıtım sistemi, aşırı yüksek basınçlı yakıt sızıntı riskini ortadan kaldırmaktadır.

III. Sağlam Başlangıç
Başlangıç devresindeki süper kondensatör sayesinde, motoru uzun süre yetersiz aküden dolayı çalıştırmamış olsanız bile motosikletinizi marşa ilk basışınızda kolayca çalıştırabilirsiniz. 
   B2B Bayilik Basvurusu Iletisim